Landini 6C Serisi

landini-6c-04

Landini 6C serisi, 120, 130 ve 140 olmak üzere üç farklı seçenek ile karşımıza çıkmaktadır. Sağlam olan bu traktörler uzun süreli kullanımlar için tasarlanmış durumdadırlar. Teknolojinin vermiş olduğu iimkanları kullanarak üretilmiş olan bu traktör serisi, gücü ile de pek çok markayı gerisinde bırakmaktadır.

Geniş bir şekilde tasarlanmış olması pek çok traktörü geride bırakır ve zaman tasarrufu sağlar. Uzunluğu 4.400 mm olan bu aracın genişliği de 2.056 olarak ölçülmüştür. Kabin yüksekliği 2.805 mm’ dir. Dingil mesafesi 2.540 mm’dir. Ağırlık ise ilave ağırlıksız olarak yani ham olarak 4.700 kg olarak ölçülmüştür.

Motor ve Şanzıman

Landini 6C serisi gerek motor yönünden gerekse de konfor yönünden pek çok markayı geride bırakacak cinstendir. Bu serinin üç modeli bulunmaktadır. Bu modeller ise 6- 120C, 6- 130C, 6- 140C’ dir. 6- 120C modelinde motor gücünün maksimum olarak 114/ 84 hp/ kW olarak ölçüldüğü görülmektedir. Diğer modellerde ise en yüksek olan 6- 140C’dir ve onun da maksimum motor gücü 130/ 95,5 hp/ kW olduğu görülmektedir.

Yakıt deposu kapasitesi tüm modellerde aynıdır ve 180 litre olarak belirlenmiştir. Kontrol tipi de tüm modellerde aynıdır. Kontrol tipinin de elektro- hidrolik olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca yakıt tüketimi de düşüktür. Bu da yakıt tasarrufu sağlamanızı kolaylaştırır.

Sürüş Konforu

Landini 6C serisinin sürüş konforu açısından incelendiğinden artı yönlerinin fazla olduğu görülür. Öncelikle koltuk tasarımının beli ağrıtmayacak ve beli kavrayacak şekilde tasarlanmış olduğu görülmektedir. Bunun dışında tüm modellerinde standart klima vardır. Çok sıcak günlerde de çalışan çiftçiler için büyük bir özelliktir denebilir. Ayarlanabilir direksiyon ve açılabilir güneşlik gibi imkanlar da bu seride görülen diğer özelliklerdir.

[pdfviewer]https://www.traktorler.net/wp-content/uploads/2017/11/Landini-6C-2017-brosur-13032017.pdf[/pdfviewer]

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir