LS Ultra Serisi

lsultra-01

LS Ultra serisi yüksek teknoloji ile üretilmiştir. Bu seride yüksek teknoloji EURO 3 dizel motoru vardır. Seride iki farklı modelin de bulunduğunu söylemek gerekir. Bu modellerin isimleri ise Ultra 55 ve Ultra 65’ tir. Ultra 55 ve Ultra 65 birbirlerinden farklı güçte oldukları için ayrı incelenmelidir.

Her iki modelde de çiftçeker vardır ayrıca diferansiyel kilidi bulunmaktadır. Autolift sistemi sayesinde de zahmet çekmeden hızlı bir şekilde seviye kontrolü sağlanmış olacaktır. Vites değiştirmeye gerek olmadan ileri- geri şekilde hareket imkanı tanıyan ergonomik mekik kolu yine aynı şekilde iki model için de geçerlidir.

Motor ve Şanzıman

LS Ultra serisi Ultra 55’in motor gücüne bakıldığında, 57 BG olduğu görülmektedir. Diğer modelin motor gücü ise 62 BG’ dir. İhtiyaca göre daha yüksek motor gücüne sahip olan Ultra 65 de elde edilebilir. Bunun dışında yakıt depo kapasitesi iki modelde eşittir. Her iki modelde de 80 litre olarak belirlenmiştir.

Ayrıca ikisinin de hava filtresi kuru tiptir. Her ikisinde de dört adet silindir bulunmaktadır. Direksiyonları da hidrostatiktir. Boyutlarının da aynı olduğu görülmektedir. Ağırlık olarak 2.370 kg olarak ölçülmüşlerdir.

Sürüş Konforu

LS Ultra serisi sürüş konforuna bakıldığında her iki araç da biribiri ile aynı özellik göstermektedir. Koltuk tasarımları olarak kolay bir sürüş sağladığını söylemek mümkündür. Bunun dışında her iki araçta da klimalı kabin bulunmaktadır.

Bu da havanın çok sıcak ya da çok soğuk olduğu zamanlarda da işlerinizin aksamayacağı ve işlerin daha da kolaylaşacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca aracın temizliği de yine diğer birçok seri gibi oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Her iki modelin de dış görünüşleri birbirleri ile aynıdır.

ULTRA_serisi-2015

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

  1. Celal Delikoç dedi ki:

    Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ancak benim ihtiyacım şanzıman ve hidrolik yağ takviye ve dolum (ayrıca yağ cinslerine ihtiyaç vardır)ls u 60 traktörü ikinci el aldım ancak hiçbir bilgi kitapçığım yok yardımcı olablirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir