DEUTZ FAHR 5C Serisi

deutzfahr-5c-serisi-icerik

DEUTZ FAHR 5C Serisi, yeni teknoloji motoru ile oldukça verimli bir kullanım imkanı sunuyor. Güçlü performans sunarken yakıt tüketimini de en aza indiriyor. Bu seride 5110C ve 5120C modelleri, 110 – 118 HP gücünde standart bir donanıma sahiptir. Birinci sınıf kalitede konfor sunan 5C serisi, tasarım ve güvenliği de ön planda tutuyor. Genel özellikleri itibariyle bütün tarlalarda kullanım için uygundur.

Motor ve Şanzıman

DEUTZ FAHR 5C Serisi, özellikle motoru ile dikkat çekiyor. 4 silindir, viskostatik fan ve turbo intercooler gibi özelliklerle donatılan motor, sıvı soğutma ve geri dönüş sistemli egzoz gazına sahiptir. Şanzımanı ihtiyaç duyulan bütün tarımsal bölgelerde işe yarar. Beş ana vitesi ve 3 aşamalı powershift ile kolay bir kullanım sunar. Debriyaja gerek olmadan vites değişimi yapılırken, powershuttle ile ise ileri geri hareketleri yapılabilmektedir. Bütün PTO hızları standarttır. Aynı zamanda otomatik ağırlık algılama özelliği vardır. Böylece yavaş yavaş aşamalı şekilde çalışma sağlayarak motor gücü doğru şekilde kullanılmaktadır. Bu seride bulunan 5120C’de 1000 devir ön PTO, opsiyonel şekilde yer almaktadır. Bu seri üstün özellikler kullanılarak tasarlanmıştır. 6 tane hidrolik çıkışı ve kontrollü arka kaldırıcısı vardır. 5420 kg’a kadar kaldırma kapasitesi bulunmaktadır. Tüm tekerleklerinde hidrostatik yağlı frenler ve en ağır yüklerde dahi güçlü performans sağlama özelliği vardır.

Sürüş Konforu

Tasarımı oldukça şıktır ve en rahat bir konfor sunar. DEUTZ FAHR 5C Serisi kabini İtalyan tasarımcı sayesinde yenilenmiştir. İşlevselliğe önem verilerek tasarlanan bu kabin, rahat bir çalışma alanı yaratıyor. Aynı zamanda 360° bir görüş alanı bulunan kabin 4 sütuna sahiptir. Bu sayede sürücünün daha az yorulması ve bütün kontrollerin kabin içerisinden yapılması sağlanıyor. Konforun hat safhada olması ile yorgunluğun azalmasını sağlıyor.

[pdfviewer]http://www.traktorler.net/wp-content/uploads/2017/04/5_c_serisi.pdf[/pdfviewer]

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir