Claas Axion 950- 920

axion950

Claas Axion 950- 920 serisi traktörler geniş arazilerde çalışma olanağı tanımaktadır. Zamandan tasarruf etmek ve verimli bir çalışma sunma amacı taşıyan bu traktörler oldukça güçlü motorları sayesinde her türlü işin üstesinden gelebilmektedirler.

Zorlu yollar ile de başa çıkan ve işini kısa sürede bitirmek isteyen kişiler için özel olarak üretilmişlerdir. Özel bir tasarıma sahip olan motor yapısı sayesinde de gerçek bir dayanıklılık sağlamaktadır.

Motor ve Şanzıman

Claas Axion 950- 920 serisi dört farklı modelden oluşmaktadır. Bu modeller 950, 940, 930 ve 920 olmak üzere değişiklik göstermektedir. Modellerin motor güçleri de birbirleri arasında değişiklik gösterir. En güçlü motora sahip olan 950’ dir. En düşük motor gücü gösteren ise 920 modelidir. )50 modelinin motor gücünün 302 olarak hesaplandığı görülmektedir. 920 modelinde ise motor gücü 235’ e düşmektedir.

Fakat ihtiyaca göre şekillendiği için uygun olan motor gücündeki model tercih edilebilir. Bunun haricinde maksimum hızlar hepsinde aynı özelliktedir. 50/ 40 km/ h olduğu görülmektedir. Vites sayıları kademesizdir. Tüm modellerin ebatlarının da aynı olduğunu söylemek mümkündür. Genel olarak motor güçleri farklılık gösterir. Ayrıca maksimum kaldırma kapasiteleri de 950 ve 940 modellerinde 11250 kg iken; 930 ve 920 modellerinde bu ağırlık 10950 kg olmaktadır. Bu ağırlık arka kollardaki kaldırma kapasitesidir.

Sürüş Konforu

Claas Axion 950- 920 modelleri sürüş konforu açısından da büyük kolaylık sağlar. Gayet geniş bir traktör olma özelliği gösterdikleri için sürücü koltuğu ve etrafı da geniştir. Geniş camları sayesinde kolay bir görüş alanı sağlamaktadır. Ayrıca dört tarafının da cam paneller ile çevrilmesi sürücünün herhangi bir zarar almamasını sağlamaktadır. Bu da oldukça önemlidir.

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir