Erkunt Kısmet Serisi

erkuntkismete_1

Kısmet serisi, Erkunt markasının envanterinde yer almakta olan en güzide tasarım ve performans sahibi serilerin başında gelmektedir. Erkunt Kısmet serisi hem sahip olduğu dış tasarım hem de sahip olduğu iç tasarım ile geniş çevrelerce ilgi görmekte olan performans harikası bir seridir.

Farklı arazi şartlarında fiyat/performans dengesi olarak mükemmel sonuçlar veren serinin araçları orta kaldırma kapasitesi grubunda oldukça işlevsel bir görüntü sergilemektedir. Kendine has karakteristik bir stili olmasıyla birlikte şık ve naif duruşu takdir toplayan yönlerinden bazılarıdır.

erkuntkismete_2

Motor ve Şanzıman

Kısmet serisi 8 ve 16 arasında değişen değerlere sahip şanzımanlardan oluşan pek çok aracı bünyesinde barındırmaktadır. İki çeker veya dört çeker araçlardan oluşmasının yanı sıra 230 Nm Tork gücüne sahip araçlardan oluşmaktadır. Erkunt Kısmet serisi içerisinde bulunmakta olan traktörler ortalama olarak 57,5 HP beygir gücüne sahiptir.

3 silindir gücüyle çalışmakta olan traktörlerin silindir hacmi 2.78 Litre ile 3.3 Litre arasında farklılıklar gösterebilmektedir. Orta güç seviyesinde muazzam ürünlerin sergilendiği seride motor emisyonu Tier 3 grubu tarafından sağlanmaktadır.

Sürüş Konforu

Erkunt Kısmet serisi kendine has karakteristik iç ve dış estetik özellikler sergilemektedir. Traktörün her bölgesi taklitten kaçınılarak tasarlanmıştır. Şık ve işlevsel tasarımın buluşmasının gözlendiği Kısmet serisinde iç tasarım en çok ilgi çeken ve yoğun çalışma sergilenen bölgelerden bir tanesidir. Sürüş konforunun hat safhada olduğu araçta konfor özellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • İşlevsel ve Kullanımı Kolay Düğmeler
 • Ulaşması ve Kullanması Kolay Kollar
 • Rahat ve Sürücüyü Tutan Ergonomik Koltuk
 • Geniş Görüş Açısı Sağlayan İç Kabin
 • Şoförü Dış Etkilerden Koruyan, Toz ve Ses Girmeyen Kabin Tasarımı
 • Kalorifer Sistemi
 • Yakın Konumlandırılmış Ulaşması Kolay Vites Bölgesi
 • Hem Bahçe hemde tarla tipi traktörleri barındırır.

Erkunt Kısmet serisinde yer alan traktör modellerinden bahsetmek gerekirse, Erkunt Kısmet 58E, Erkunt Kısmet 55E, Erkunt Kısmet 55M, Erkunt Kısmet 58M traktörlerdir. Ayrıca bu traktörler de yine kendi içerisinde dört çeker yada 2 çeker olarak ayrılır. Platform kabin, yada tam kabinli bir Erkunt fiyatı değişmektedir.

Erkunt Traktörün orjinal websayfasından Sıfır Traktörlerin fiyatlarını öğrenebilirsiniz, tıklayın.

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

1 Response

 1. MEHMET dedi ki:

  ALACAGIM AAMA BİLEMİYORUM NASIL OLUR AMA TAM OLARAK TRAKTÖRÜ BİLEMİYORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir