New Holland T408S Serisi

newholland-t480s-traktorlernet-02

New Holland tarafından üretilmekte olan T408S serisi ekonomik ve modern tasarımı ile çok amaçlı bir kullanım imkanı tanımaktadır. Yenilenen yüzü ile modern ihtiyaçlara başarıyla uyum sağlayabilen New Holland T408S serisi tarlaların vazgeçilmez yüzü olmayı kısa sürede başarmıştır.

Operatörüne saatlerce süren çalışmaların ardından dahi güç kaybı yaşamadan hizmet vermeyi sürdürmektedir. 48 HP motor gücü ile orta güç isteyen tarla işlerinde oldukça başarılı bir grafik çizmektedir. Sadece tarla işlerinde değil aynı zamanda bağ, bahçecilik ve taşıma işlerinde de kullanılabilmektedir.

newholland-t480s-traktorlernet-01

Motor ve Şanzıman

New Holland T408S iki farklı model seçeneğiyle piyasa sürülmüştür. Modellerden birisi standart çerçevede üretilmişken diğeri daha dar çerçevede üretilmiştir. İki farklı model 4WD ve 2WD seçenekleri ile çiftçiye sunulmaktadır. Tier IIIA serisine mensup motoru ile çevreci bir görünüm çizmekte olan T408S serisi Turbo donanıma sahiptir. Düşük bakım ve onarım maliyetleri ile çiftçi dostudur. Rahat açılıp kapanan kaput tasarımı ve kolay servis edilebilir sistemleri ile kısa sürede zahmetsiz bakım imkanı tanımaktadır. Ekonomik motor tasarımı işlevsel Transmisyon sistemi ile beslenmektedir. 2WD modelde 8 ileri 2 geri vites imkanı sunulurken 4WD modelde 8 ileri 8 geri vites imkanı tanınmaktadır. Transmisyon gelişmişliği sayesinde farklı hız aralıklarında güç kaybı yaşanmadan çalışılabilmektedir.

newholland-t480s-traktorlernet-03

Sürüş ve Konfor

New Holland T408S serisine mensup modellerde Lift-O-Matic sistemi bulunmaktadır. Bu sistem aracılığıyla operatöre ergonomik kullanım imkanı sunulmaktadır. Tamamı konfor ve ergonomi düşünülerek tasarlanan seride ön plana çıkan başlıca konfor özellikleri şu şekildedir;

  • Geniş ve Konforlu Platform
  • Ayarlanabilir Konforlu Sürücü Koltuğu
  • Emniyet Kemeri
  • Ulaşması Kolay Tasarıma Sahip Vites Kolları
  • Ergonomik Tasarım Ürünü Kumanda Kolları

Traktöre ait teknik verilerin olduğu tabloyu yakından inceleyelim;

newholland-t480s-traktorlernet-tekniktablo

Resimdekileri okuyamıyorsanız büyük boyutta görüntüleyebilmek için tıklayın.

 

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir