Same Argon 3 Serisi

same-argon3-04

Same Argon 3 özellikleri açısından pek çok markayı ve modeli gerisinde bırakmaktadır. Geniş arazilerde yüksek verim ile birlikte zaman tasarrufu sağlayan bu model tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Zaman tasarrufu sağlaması da tercih edilmesinin asıl sebeplerinden birisi olmaktadır. Yakıt deposu kapasitesi ise 70 litre olarak ölçülmüştür. Ayrıca araçta kabin bulunmaktadır. Bu da genel olarak soğuk iklim koşullarında da kullanılabileceği anlamına gelmektedir.

Motor ve Şanzıman

Same Argon 3 motor özellikleri açısından incelendiğinde öncelikle motor tipinin 1000.3 WT E3 HRT olduğu söylenebilir. Bunun haricinde enjeksiyonu turbodur. Hava filtresi kuru tiptir. Klima özelliği de bir diğer özelliğidir.

Maksimum tork 198 nm olarak ölçülmüştür. Şanzıman ise tipi mekanik, senkromeç mekanik, senkromeçtir. İleri vites 8/ 12 iken geri vites ise 2/3’ tür. El freni bağımsızdır. Dingil mesafesi 2037 mm özelliği gösterir. Ağırlığı ise 2160 kilogram olarak ölçülmüştür. Bu da yüksek derecede ağır taşıt olduğunu göstermektedir. Yerden yüksekliği 400 mm’dir.

Sürüş Konforu

Same Argon 3 sürüş konforu açısından büyük rahatlık sağlamaktador. Kabin özelliğinin olması dış etkenlerden sürücünün etkilenmeden işini yapabilmesine olanak tanır. Yakıt olarak da tasarruf sağlamasından dolayı çok fazla masraf yaratmamasını sağlamaktadır. Yine klima özelliğinin bulunması da yukarıda belirtildiği gibi çok sıcak ya da çok soğuk havalarda sürücünün bu sıcaklık ya da soğukluktan azami derecede etkilenerek çalışmasına olanak tanır.

Sücünün koltuğu da rahat bir şekilde oturabilmesi için tasarlanmıştır. Saatler boyunca araba üzerinde çalışan kişilerin en rahat şekilde işlerini yapmalarına olanak tanır. Yine bu özellik sayesinde de bu modelin neden çok tercih edildiği görülmektedir. Temizlenmesinin kolay olması da toprağın çamur etkisini en aza indirerek aracın temiz durmasını sağlar.

Same Argon 3 Broşürü
[pdfviewer]https://www.traktorler.net/wp-content/uploads/2017/11/Argon3_65_75_80.pdf[/pdfviewer]

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir