Fendt Vario 500 Serisi

fendt-vario-500-3

İdeallerin şekillendiği traktör olarak da söyleyebiliriz. Yeni Fendt Vario 500 en yüksek ideallerin bir seride bir araya getirmiş halidir. Ödül almış dizayn ile dillere destan 500 Favorit’ in ölçüleri bir araya getirilerek teknolojik ilerleme kaydetmiştir.

Yakıt tasarrufu da sağlayan bu araç SCR teknolojisi ile kombine edilen azami 165 BG olmasına rağmen bu güç sınıfına yüksek verimlilik sağlamıştır. Vario 500 ‘ ün farklı çalışmaları için gerekli duyulan ihtiyaçlara karşılık verecek Power, Profil ve ProfilPlus versiyonu bulunmaktadır. İşini tamamını görebilen, ince detaya kadar her şeyini düşünen bir ekip tarafından üretilen Fendt serilerini özel kılmaktadır.

fendt-vario-500-1

Motor ve Şanzıman

500 Vario 500 ‘ün dinamik çalışma mekanizması, düşük yakıt harcayarak yüksek verimlilik elde etmeyi sağlamaktadır. 4.04 litre silindir hacmine sahip dört silindir motoru modern olmakla birlikte, SRC teknolojisi ile çevre dostudur. Fendt Vario 500 kademesiz Vario 500 şanzımanı ile 125 ile 165 BG arasında azami güce sahiptir. 500 Vario 500 ideal konforu ve tasarruf sunmayı hedeflemektedir. Kompakt yapısı ve yüksek performansı, Vario 500’ ü farklı amaçlar için kullanılabilen bir traktör yapmaktadır. Vario 500’ ün eşsiz bir verimliliğe sahip olması, saatte 20 m’ den 50 km’ ye vites değiştirmeden hızlanabilmesini sağlamaktadır.

fendt-vario-500-8

Sürüş Konforu

Fendt Vario bu seriyi üretirken, sürücünün rahatı bir şekilde çalışmasını göz ardı etmeyerek, sürücü kabinini son teknoloji ile konforlu bir şekilde üretime sunmuştur. Araç konsepti tamamen iyi sürüş konforunu ve ideal ergonomi yapısını göz ardı etmemiştir. Fendt Vario 500 benzersiz sürüş deneyimini birkaç özellik ile sağlamaktadır. Bunlar;

  • Sarsıntı giderici pim mekanizması
  • Seviyeli ön aks süspansiyonlar
  • Fendt Reaction dümen düzeyi sistemi
  • Sürücü koltuk süspansiyonları
  • Otomatik aks kilidi
FENDT 500 VARIO – Azami Güç Değerleri (ECE R 24’e göre)
512 Vario 125 HP (92 kW)
513 Vario 135 HP (99 kW)
514 Vario 145 HP (107 kW)
516 Vario 165 HP (121 kW)

Türkçe Model Dökümanı için tıklayınız.. Yukarıda yer alan bilgiler Fendt’in orjinal sayfasından ve Türkçe yetkili satıcısından derlenmiştir. Sitemizdeki veriler bilgilendirme amacıyla paylaşılmaktadır. Satın alacağınız ürün hakkında daha fazla bilgiye yerel satıcınızdan yada Türkiye Yetkili satıcısından ulaşabilirsiniz.

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir