Massey Ferguson MF 3700 Serisi Teknik Özellikleri

Massey Ferguson markasına ait MF 3700 serisi genel olarak bağ bahçe işlerinde kullanabileceğiniz farklı motor ve tork güçleri barındıran 4 modelden oluşur. Ayrıca kasa tasarımı da Bağcı, Özel, Bahçeci, Geniş Alçak ve Geniş Meyveci olmak üzere tasarlanmıştır. Satın alış esnasında size en uygun kasayı tercih edebilirsiniz.

Massey Ferguson 3700 Bağcı(Dar) kasası; Yüksek değere sahip bir tarımsal ürünle çalıştığınızda son derece kompakt ama güçlü bir traktöre ihtiyaç duyarsınız. Kısa aralıklı sıralar ve hassas yapraklar ve meyveler, traktörün, bitkilerin arasından hasar vermeden geçecek kadar dar olmasını gerektirir. Bununla beraber operatör ortamı da, genellikle aşırı iklim koşullarında geçen uzun çalışma saatleri boyunca konfor ve kullanım kolaylığı sunmalıdır. Tarım takvimine uymak da bir zorunluluk olduğu için bu traktörler verimli ve üretken olmalılardır.

Massey Ferguson MF 3700 Special Kasa; Modern bağlar yüksek değere sahip ve yüksek verimli ürünler yetiştirmektedir ve bu nedenle sizin de kompakt ama gerçekten verimli bir traktöre ihtiyacınız var. Daha açık alanlarda olan bağlar, daha büyük ve daha güçlü bir traktörü barındırabilir ancak bu traktörün aynı zamanda da bitkilerin arasından, onlara hasar vermeden geçecek kadar dar olması gereklidir. Konfor ve kullanım kolaylığı da genellikle aşırı iklim koşullarında geçen uzun çalışma saatleri boyunca son derece önemlidir.

MF3700 Meyveci Kasa; Meyve bahçelerindeki veya bağlardaki yüksek değere sahip ürünler, daha geniş bağlarda yetişmektedir. Ürünlerin, kalabalık sıralarda ama daha geniş alanlarda yetişmesi, daha yüksek bir randıman gerektirir. Ayrıca hassas yaprakların ve meyvelerin zarar görmesini engellemek için de mükemmel bir manevra kabiliyeti ve kompakt bir güç ünitesi gereklidir. Bununla beraber operatör ortamı da uzun bir sezon ve uzun çalışma saatleri boyunca konfor ve kullanım kolaylığı sunmalıdır.

MF3700 Alçak Kasa; Yüksek değere sahip bir tarımsal ürünle çalıştığınızda son derece kompakt ama güçlü bir traktöre ihtiyaç duyarsınız. Kısa aralıklı sıralar ve hassas yapraklar ve meyveler, traktörün, bitkilerin arasından hasar vermeden geçecek kadar dar olmasını gerektirir. Üst tarafı kapanmış olan bağlarda, ağaçların altında veya politünellerde çalışmak da makinenin yüksekliğiyle ilgili bazı kısıtlamalar getirir. Bununla beraber operatör ortamı da, genellikle aşırı iklim koşullarında geçen uzun çalışma saatleri boyunca konfor ve kullanım kolaylığı sunmalıdır. Tarım takvimine uymak da bir zorunluluk olduğu için bu traktörler verimli ve üretken olmalılardır.

Massey Ferguson MF 3700 Geniş Meyveci Kasa; Yamaçta yer alan bağlar ve dağ çiftlikleri, traktörün eğimli yerlerde güvenli şekilde çalışmasını gerektiren zorlu bir çevreye sahiptir. Karma çiftlikler ve mandıralar ayrıca bir yandan geleneksel yapıdaki binalarda çalışırken bir yandan da arazi çalışmalarının üstesinden gelecek çok yönlülüğü sunabilen, güçlü ama kompakt bir traktör gerektirir. Operatör alanı, genellikle aşırı iklim koşullarında geçen uzun çalışma saatleri boyunca konfor ve kullanım kolaylığı sunmalıdır. Tarım takvimine de uymak da bir zorunluluk olduğu için bu traktörler verimli ve üretken olmalıdırlar.

Massey Ferguson 3700 serisine ait modellerin beygir ve Tork güçleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

ModelKasa TipiHPTork
MF 3707Bağcı, Special, Meyveci, Alçak Kasa ve Geniş Meyveci75 HP320 Nm
MF 3708Bağcı, Special, Meyveci, Alçak Kasa ve Geniş Meyveci85 HP365 Nm
MF 3709Bağcı, Special, Meyveci, Alçak Kasa ve Geniş Meyveci95 HP395 Nm
MF 3710Special, Meyveci, Alçak Kasa ve Geniş Meyveci105 HP405 Nm

Ayrıca Meyveci, Geniş Meyveci ve Special kasa MF3700 traktörlerini ön yükleyici takılabilmektedir.

ModelTipKaldırma Yüksekliği (Metre)Kaldırma Kapasitesi (kg)
MF FL.3114 X*Paralel3,101350
MF FL.3117 X*Standart3,101690

Maksimum kaldırma yüksekliği pivot piminden başlanarak hesaplanmıştır.

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir