Fendt e100 Vario Elektrikli Traktör Test Aşamalarını Başarıyla Geçti

Geleceğin teknolojisi tarım ve zirai aletlere de geçmeye başladı. Yenilebilir enerji çeşidi olan elektrik enerjisi ile çalışan traktörler artık yavaş yavaş piyasaya giriş yapıyor. Çinde birçok traktör üreticisi elektrikli traktörleri ile dünya pazarına yayılırken, traktör üreticisi dev firmalarda da talebe uygun modeller üretmeye başladı.

Bunlardan birisi olan Fendt, elektrik ile çalışan motora sahip e100 vario modelinin testlerini başarıyla tamamladı. 50 kw (67 Beygir Gücü) motora sahip yeni nesil traktör 40 dakikalık bir şarj ile 5 saatlik çalışma sağlıyor. Böylece işletme maliyetini en aza indiriyor.

Geleceğin tarımı olarak adlandırılan proje, 2018’in en iyi yenilikçi projesi seçildi. Tarlada, çiftlikte her türlü işlerinizde kullanabileceğiniz e100 modeli çok yakında satışa çıkacak ayrıca üretici firma 150 KW’lik bir motoru denemeye başladı bile.

Buradan orjinal siteki bilgilere göz atabilirsiniz.

Traktorler.NeT

Traktör bilgileri, fiyat listeleri, traktörlerle ilgili teknik içerikler içeren websitesidir. Aklınızdaki traktör modelini sitemizde aratarak hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir